Kdo jsme?

Jako unitáři jsme společnost lidí, kteří se setkávají ve společenství, protože jsme si duchovně blízcí a respektujeme „jinakost“ a osobitý výraz toho druhého. Naše UNITARIA nám je domovem a přístavem, kde jsme každý z nás v pravdě osobností se svým vnějším i vnitřním výrazem a my sobě navzájem jsme si rodinou a oporou. Chceme se podporovat v úsilí o naplňování ideálu takového života, který ve svých etických principech shrnuje podstatu dobrého lidství a lásky – tvořivé harmonie, která nás utváří v lidský celek zodpovědný za život zde na Zemi. Je-li vám naše uvažování blízké, přijďte na návštěvu. Rádi vás v našem přístavu uvítáme.


Co pro vás můžeme a rádi uděláme?

Duchovní poradenství

Je vám smutno? Hledáte odpovědi na niterné otázky a nenalézáte v ničem smysl? Stojíte před vážným rozhodnutím, jak jít ve svém životě dál? Stalo se něco těžkého, s čím nevíte, jak si poradit? Nebo si chcete promluvit jen tak? TAK UŽ SE NETRAPTE A PŘIJĎTE SI POPOVÍDAT! Naše duchovní Sofie vás zve na šálek kávy nebo čaje. Není nic, co by se nedalo vyřešit. Pojďte, tak se k tomu společně posadíme.


Přivítání nového človíčka

Život je nenapodobitelným darem a každý okamžik narození nové bytosti radostí. Obřad přivítání vašeho človíčka do světa se stává oslavou nového bytí a života jako takového. Oslavme jej společně.


Svatby

Tajemství manželství je ukryto v jednom prostém slůvku. Je to ANO. Ano, ve kterém odhalíme, že toho druhého milujeme, ano, kterým uchopíme milovanou bytost za ruku a vykročíme společnou cestou, neboť… na místa, na která stojí za to dojít, nevedou žádné zkratky. Váš svatební den je výjimečný okamžik, kdy vykročíte společně a z jednoho samotného Já se stanete spolu MY. Cesta, kterou půjdete dál, bude jedinečná, protože je VAŠE. Proto má být jedinečný i váš svatební den. Stejně jako jsou svatební šaty šity na míru, tak unitářský obřad je takový, abyste se v něm dobře cítili. Ať je vaše místo svatby snů u řeky, rybníku nebo na skále, v kostele či na zámku. Kontaktujte naši duchovní Sofii, s průběhem sňatku vám poradí a mile ráda vás oddá.

Předsvatební konzultace

Rozhodli jste se, budete se brát! Máte starosti jak se svatbou, co je potřeba zařídit, kde vybrat místo obřadu, jak by měl váš den D vypadat? Přijďte se poradit.


Pohřby

Ztráta blízkého člověka je vždycky těžko pochopitelnou ranou, ze které se časem stane v našem srdci jizva. A i když čas je lékař milosrdný, přesto někdy jizva tupě zabolí. Překonat období, kdy nedokážeme pochopit a smířit se s tím, že tady náš člověk už není, nemůžeme ho uchopit za ruku a vidět jeho úsměv, je obtížné. Musíme totiž především dovolit sobě, aby náš blízký odešel. Neodchází daleko, jen s námi bude už jinak. Ve vzpomínce, letmé myšlence v našem srdci. Pohřeb je významným obřadem rozloučení. Naše duchovní vám bude v takové chvíli rozloučení oporou.


Naše duchovní: Rev. ThDr. Karolina Sofia Pavala

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel: 733 193 167